

Čajová svíčka ve tvaru stromečku, která oživí třeba váš vánoční stůl.
Všechny své svíčky vyrábím vlastnoručně a s láskou, proto co svíčka, to originál.
Svíčky ze 100 % přírodního sójového vosku
Vše je dělané ze 100 % přírodního sójového vosku, který proti parafínovým svíčkám hoří dvakrát déle, navíc je zdravotně nezávadný a šetrný k životnímu prostředí, jelikož je vyráběn z obnovitelných zdrojů. Dále se pak svíčka skládá z bavlněného knotu a ze 100 % esenciálních olejů či vonných olejů určených pro výrobu svíček (certifikace IFRA).
Ozdoby
Svíčky zdobím buď voskovými ozdobami z přírodních vosků – tedy ze sójového, medového či kokosového vosku, nebo květy, třpytkami, …
Co se týče sušených ozdob, měly by se ponořit do vosku a tím pádem nehořet, pokud by však byly moc blízko ke knotu, doporučujeme svíčku zhasnout a ozdoby vyjmout třeba pinzetou.
Péče o svíčku
Aby se vosk rovnoměrně rozpouštěl a svíčka tak déle vydržela, doporučujeme nechat hořet vždy alespoň dvě hodiny. Vosk má něco jako „paměť“, takže pokud svíčku necháte hořet napoprvé správně, bude vám lépe hořet i při dalším zapálení.
Knot před každým zapálením zkraťte na 0,5 – 1 cm. Zamezíte tím tak tvorbě „černé bambule“ na konci a knot bude lépe hořet. Pokud se svíčka nerozpouští rovnoměrně, můžete knot posunout na střed.
Pokud knot hodně kouří, sfoukněte, po zchladnutí odrolte knot prsty nebo zastřihněte a můžete znovu zapálit.
Pokud svíčka tuneluje, můžete ji zabalit do alobalu po okrajích, měla by se pak rovnoměrně rozpustit a vydržet vám déle
Pokud se knot topí, klidně odlijte trochu vosku. Ale pozor, dřevěný knot potřebuje mít vosk vysoko, takže opatrně.
Bezpečnostní upozornění:
Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru, nestavte ji do průvanu ani poblíž hořlavých věcí, držte ji mimo dosah dětí a domácích mazlíčků a pozor při manipulaci, sklo se při hoření rozpálí!
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.